שגיא ניב (בלעז, Sagi Niv), מנכ"ל פארק עתידים תל-אביב.

ניב, מכהן משנת 2015 כמנכ"ל התאגיד "עתידים תעשיות עתירות מדע בעמ" ובבעלות שווה של עיריית תל אביב-יפו ושל אוניברסיטת ת"א הנגישה במיוחד ולעומת מתחמי המשרדים הסמוכים ברמת-החייל (ראו פה). בהובלתו הפך בשנים האחרונות פארק-עתידים למוביל בחדשנות טכנולוגית.

אחד מהשגיו היה חתימת הסכם קיבוצי ראשון בשנת 2017] בין ההסתדרות לבין חברת עתידים והמבטיח את זכויות העובדים והכולל לראשונה את עובדי הניקיון והתחזוקה בחברה ובכך אפשר יציאה לדרך עסקית חדשה ומיקוד בפיתוח הפארק והצעדתו למאה ה-21 (עוד פה).

שגיא הוא בוגר מסלול "הכשרת חברי דירקטוריון בתאגידים וחברות ציבוריות" במכון התקנים הישראלי, מחזיק MBA במנהל לעסקים ושמאי מקרקעין מוסמך.

פעילות מקצועית ובתקשורת

כדמות מובילה בעולם הנדל"ן-המניב, לוקח חלק בכנסים ופעילות מקצועית, מתראיין בעיתונות כותב מאמרים ועוד.

  • תחום התעסוקה והשפעתו על שוק המשרדים בתקופה שלאחר משבר הקורונה (יולי 2020, קישור להרצאה)

"איך ישפיע משבר הקורונה על שוק המשרדים? בסוף אנחנו יצורים חברתיים".

במסגרת הרצאת זום מיוחדת למרכז הנדל"ן, בהנחיית מוטי ויזל ובהשתתפות עוזי לוי, שגיא ניב ולילך רון-הימלמן.

"אין ספק שגוש דן והשרון נמצאים בבעיה תחבורתית משמעותית. ראש העיר תל אביב דוחף ומקדם פתרונות תחבורה שיתופיים והמדינה מקדמת באמצעות נת"ע את קווי הרכבת הקלה , אבל השינוי המשמעותי יקרה רק דרך שינוי הרגל צרכני. בחו"ל אנשים נוסעים לעבודה בחליפות ברכבת. זה ייקח זמן אבל בסוף השינוי הזה חייב לקרות. גם בחדרה יש כזה חזון. כבר כעת מקדמים את הפיכת תחנת הרכבת לתחנה המרכזית בצפון בין תל אביב וחיפה. המטרה לעורר תנועה של אנשים שיעדיפו לבוא ולעבוד באזורי התעסוקה בחדרה כי יהיה להם קצר יותר מנסיעה ברכב מתל אביב לרעננה למשל או להיפך" (פורטל מגדלים).

"בתוך כמה שנים יהיו רק חמישה מקומות חניה לכל 100 עובדים במגדלי משרדים חדשים שייבנו בעיר ... בממוצע, בשטח של כ־1,000 מ"ר מועסקים כ־100 עובדים. אנחנו מצויים במצב חירום תחבורתי ויש להאיץ פתרונות תחבורתיים במטרופולין. אנחנו מבצעים את השאטלים ללא תשלום, בתדירות של 15 דקות, והם נותנים פתרון לעובדים רבים. בשנת 2025 הקו הירוק של הרכבת הקלה אמור להתחיל לפעול ותהיה לו תחנה בעתידים, שתביא לשינוי דרמטי" (11/2019).

"עירוב שימושים מתבטא גם אצל העובדים שמחפשים כיום יותר בעולם התעסוקה -  העובד מחפש חוויה שנמשכת 24/7. ככל שחברות תתמקמנה במקומות שבהם תינתן החוויה לעובדים, אני חושב שיותר עובדים ירצו לעבוד באותה חברה. אני סבור שאנשים מחפשים משהו שהוא חי, ולא מתחמי תעסוקה שבערב שוממים" (11/2018)

  •  "התוכנית החדשה לקריית עתידים וסמארט סיטי", אתר כלכליסט (לראיון המלא)

"פרויקט סמארט סיטי 2018 יאושר במוסדות החברה בסוף השנה הנוכחית עם תכנון להקמה בסוף שנה הבאה. אני מעריך שבשלב התכנון מדובר בהשקעה ראשונית של 5 מיליון שקל, כאשר אנחנו נכנסים לאיפיון מפורט על תחומי העיסוק השונים" (8/2018)

"קריית עתידים שמחה לשתף פעולה ולקדם חברות בתחום הערים החכמות היוצרות פתרונות טכנולוגיים לאתגרי הערים. זוהי מטרה המשתלבת היטב עם האקוסיסטם הייחודי של פרויקט סמארט סיטי עתידים" (7/2018)

פעילות קהילה

שגיא לוקח חלק בפעילויות קהילה שונות ובהן.