מותג ראק-קרמיקה (Rak Ceramics) העולמי בישראל

מותג הקרמיקה הבינלאומי ראק מגיע לישראל לראשונה עם איכות, עיצוב, מבחר ומחיר שרק RAK Ceramics מאיחוד-האמירויות יודעים להציג.

ראק קרמיקה ישראל

ראק קרמיקה ישראל

RAK Ceramics P.J.S.C הוא אחד ממותגי הקרמיקה הגדולים בעולם.

בסיסה באמירות ראס אל-חיימה באיחוד האמירויות הערביות, ל-RAK קרמיקה כושר ייצור שנתי של 110 מיליון מ"ר של אריחים, 5 מיליון חתיכות של כלי סניטריים, 24 מיליון חתיכות של כלי שולחן פורצלן ו-600,000 חתיכות של ברזים. החברה מעסיקה 15,000 עובדים בכל פעילותה באיחוד האמירויות, הודו, בנגלדש, איראן, אירופה, אוסטרליה, מזרח אפריקה וסינגפור.

משנת 2000 עד 2004 ראק-קרמיקה השקיעה והרחיבה את החברה וייצאה לכמעט 120 מדינות עד 2004. בשנת 2010 RAK Ceramics הפכה ליצרנית הקרמיקה הגדולה בעולם ובשנת 2012 סיפקה 1 מיליארד מטרים רבועים של אריחים לפרויקטים ברחבי העולם מאז הקמת החברה.

RAK Ceramics היא חברה רשומה בבורסה לניירות ערך של אבו דאבי באיחוד האמירויות הערביות ובבורסת דאקה בבנגלדש וכקבוצה לחברה יש מחזור שנתי של כמיליארד דולר ארה"ב.

כעת "ראק קרמיקה ישראל" מתחילה לפעול ותוך רצון להביא איכות, מבחר, מחיר ושירות ברמה אחרת.

אריחי קרמיקה

ראק קרמיקה ישראל

חברת RAK קרמיקה מתמחה באריחי קיר ורצפה מקרמיקה וגרסית, כלים סניטריים, כיורי מטבח, לרבות ברזים לקירות, רצפות, חדרי רחצה ומטבחים.

ל-RAK קרמיקה עשרה מפעלי אריחים, שני מפעלים סניטריים ומפעל אחד לכל אחד עבור ברזים וכלי שולחן במטה שלה ב-RAK, וכן מפעלים בחו"ל בהודו, בנגלדש ואיראן.

הפצת קרמיקה גלובאלית

ביוני 2014 רכשה Samena Capital 30.6% מהעסק. Samena Capital היא קבוצת השקעות אלטרנטיביות המתמקדות באסיה, הודו ו-MENA, שהוקמה במשותף ב-2008 על ידי שיריש שרף ושותפי מפתח ממגוון של תעשיות ואזורים.

ל-RAK קרמיקה יש אסטרטגיה המתמקדת בארבעת מגזרי הליבה שלה: אריחים, כלי רחצה, כלי שולחן וברזים פורצלן.

Rak Ceramics UAE מספקת ליותר מ-150 מדינות ברחבי העולם, חלק מהצרכנים העיקריים של Rak Ceramics הם פקיסטן ובריטניה.

אודות RAK Ceramics

ראק קרמיקה ישראל

RAK Ceramics הוקמה בראס אל-חיימה בשנת 1989 על ידי השייח' סעוד בן סאקר אל קאסימי, חבר המועצה העליונה ושליט ראס אל-חיימה ובשנת 1993 פתחה את מפעל הכלים הסניטריים הראשון שלה בראס אל חיימה ועד שנת 2000, החברה פתחה את המפעל הראשון שלה בחו"ל בבנגלדש.

ביוני 2014 הסכים הדירקטוריון למכור 30.6% מהמניות לסמנה קפיטל על בסיס קנייני. בהתחשב בגודל העסקה, Samena Capital הקימה קונסורציום של משקיעים משותפים שכלל שתי קרנות הון ריבוניות של GCC, משפחה סעודית כחולה-שבב ובעלי מניות קיימים בשווי נטו. בשנת 2015, בעקבות הרכישה, אישר הדירקטוריון את יישום תוכנית יצירת ערך שנועדה לייעל את הפעילות ולפתוח ערך בכל היבט של העסק.

בעל המניות הגדול ביותר של ראק-קרמיקה היא Falcon Investments עם 20.4% ממניות העסק. בעלי מניות אחרים כוללים את Al Rajhi Partners LLC; ממשלת ראס אל-חיימה וכו'.

 * מידע בעמוד זה מקורו באתר ראק העולמית בכתובת www.rakceramics.com