תקנות הנגשת אתרים יכנסו לתוקף בתאריך 26.10.2017 - האם אתם מוכנים? אם אתם בעלי עסקים קטנים או בינוניים, או בוני אתרים - חובה עליכם לבחון היטב את התיקונים לחוק, את הדרישות והחובות שלכם וכדי להמנע מקנסות, פגיעה בשמכם הטוב ובפרט הפקדה על הנגשה ראויה ומתאימה לציבור בעלי המוגבלויות הגולשים ברשת הישראלית.

הנגשת אתריםחובת הנגשה

יש להפריד בין אתר אינטרנט שעלה אחרי ה27.10.2015 וכזה שעלה לפני וכן לבחון מחזור כספי שנתי כולל של העסק, נפחי תנועת גולשים באתר ומדדים נוספים.

על פי איגוד האינטרנט חובת ההנגשה תהיה "על כל בעלים, מחזיקים או מפעילים בפועל של אתר אינטרנט הנותן שירות לציבור בישראל" ואם הוא אחד מהבאים:

  • אדם פרטי
  • גוף פרטי הפועל למטרות רווח (חברה, עוסק מורשה)
  • גוף הפועל שלא למטרות רווח (עמותה, מלכ"ר)
  • גוף ציבורי (משרד ממשלתי או רשות מקומית)

פטור מהנגשת אתר

אלו אתרים פטורים מהנגשה בשלב זה? על פי אתר איגוד האינטרנט הישראלי, "בעל אתר אינטרנט חדש שעלה לאויר אחרי 27/10/15 הנותן שירות או מידע אודות השירות, שהוא עוסק פטור או שהמחזור הכספי שלו נמוך מ-300,000 ש"ח בשנה" הוא כזה המקבל פטור אוטומטי מהאתר הקיים ואינו דורש אישור.

הפטור יהיה תקף עד שנת 2020 ואז יינתן רק לאתרים ששהמחזור הכספי שלהם נמוך מ-100,000 ש"ח.

איגוד האינטרנט הישראלי, העלה כלי עזר המסייע בבדיקת הצורך בהנגשת האתר פה או העזרו בעמוד השאלות והתשובות המפורט באתר האיגוד.

אם אתם בעלי עסקים, אל תהססו להעזר במומחה לנושא כמו נגישות בקליק המספקים תוסף (פלאג) מובנה המסייע בהנגשה וכן שירותי הנגשה נוספים או יועץ ההנגשה טוביה שיינפלד. המתמחה ביעוץ, ליווי ויישום הנגשה מלאה לאתרי אינטרנט.