מאמרים

ביג דאטה

'ביג דאטה', מה זה בכלל? ביג-דאטה, משמש ליצירת 'תובנות' בתהליכי 'בינה עסקית' במגוון תחומים.

המונח 'Big Data' (בעברית 'ביג דאטה' או בתרגום ישיר 'נתוני עתק') הפך שכיח בשנים האחרונות ועם המונח 'BI' (או 'Business Intelligence'), מאתגר בעלי עסקים ומנהלים רבים בצורך והדרך המתאימות והאם תובנות עסקיות וניהול ביג-דאטה בכלל נדרש לארגון או לעסק.

אולם ובאופן מפתיע, המונח 'נתוני עתק' והמתייחס בפרט להיקף הנתונים אינו משקף נכונה את משמעות המונח בתהליכי הקש ותובנות המתבססים עליו.

שיחת ווידאו

כללים וקווים מנחים, עבור שיחת ווידאו עסקית-מקצועית מוצלחת והמחולקים לשלושה תחומים - הכנה מקדימה, תשתית וטכנולוגיה והשיחה עצמה.

סייבר בימי קורונה

מגפת הקורונה בכלל והעבודה מרחוק בפרט, מביאים אתם סיכוני סייבר חדשים (ומגבירים את הישנים) - אבטחת מידע הופכת רכיב חיוני עוד יותר בהתנהלות האישית, העסקית והארגונית.

הכורח לעבודה-מרחוק ובהפרדה פיזית ומטעם זה התבססות על תקשורת באמצעים דיגיטליים כמו דואר-אלקטרוני, מסרונים, ווצאפ, הזמנות לשיחות וידאו, אתרי אינטרנט ועוד - מאפשר לפשיעת סייבר לנצל את החשש האישי והעסקי ביוזמות הונאה. יוזמות המכוונת לרווח כספי, אך גם למידע רגיש והפצת "פייק ניוז" על נגיף הקורונה ובתחומי עניין אחרים.

ישנם כללי זהירות פשוטים וקלים ליישום, המאפשרים מניעה והתגוננות כמעט מלאים מפני דרכי ההונאה הנפוצות.

עבודה מרחוק

עבודה מרחוק - איך עושים את זה נכון?

נוכח משבר הבריאות, רבים מהעובדים נדרשים לעבור לעבודה מהבית - אם באופן זמני ואם לטווח ארוך. גם עצמאיים רבים, שהורגלו לעבוד מחללי עבודה נדרשים כעת לחזור לעבוד מהבית וכמוהם מעסיקים רבים עומדים בפני הדילמה - איך עושים זאת נכון?

שגיא ניב (בלעז, Sagi Niv), מנכ"ל פארק קרית-עתידים בתל-אביב.